0
0

Ямбол си върна на Черноморец
Неделя, 06 Януари 2013

Ямбол започна 2013 година с успех като гост. Бронзовите медалисти от миналото първенство надиграха Черноморец в Бургас с 86:74 и си върнаха за загубата от същия съперник в началото на сезона. Така ямболии вече се изравниха с Балкан с актив от 6 успеха и 5 поражения, докато черноморци останаха на девето място с актив 3-7. Страхотно за победителите игра Мартин Дурчев, който вкара 4 тройки по пътя си към 39 точки, а освен това добави и 7 асистенции. Браян Ормън се отчете с 13 точки, а Юли Радионов направи дабъл дабъл от 11 точки и 10 асистенции.

За домакините най-резултатни бяха Константин Коев и Богдан Боев с по 16 точки, а с дабъл дабъл от 15 и 15 борби приключи Джеймс Тайлър.

След равностойна игра в първите три части двубоят трябваше да се решава в последната. Преди това никой от двата тима не бе повел с повече от 4 точки, а пък с 5 поред в началото на решителните минути Черноморец дръпна с толкова. Гостите обаче отговориха със серия от 7-0 и обърнаха, но Калин Христов бързо вкара тройка и даде нов аванс на домакините. Последва размяна на тройки между двата тима, след което дойде серия от 8 поредни точки за ямболии, с които те се откъснаха със 7 напред. Бургазлии се доближиха на 2 пасив две минути преди края, но това бе последният кош за тима и в оставащото време гостите удържаха победата.